مركز مشاوره نياوران - مشاوره تلفني و حضوري 26851286 مركز مشاوره نياوران - مشاوره تلفني و حضوري 26851286 .

مركز مشاوره نياوران - مشاوره تلفني و حضوري 26851286

خانواده همسر

شما مي توانيد آن را با اين مثالي كه خدمتتان عرض مي كنم گوش كنيد ، تصور كنيد زن و شوهر نوازندگان اصلي و شاخص يك گروه اركستر هستند ، با اين وجود اگر ديگر نوازندگان گروه شروع به نواختن نا ميزان بكنند صداي بد و اجراي ضعيفي به گوش شما خواهد رسيد.

حالا سوالي كه پيش مي آيد اين هست كه همسر ( زن و شوهر ) چگونه حساسيت بين خانواده را به پايين ترين حد خود برساند و آن را كاهش دهد ،

به هيچ عنوان نمي توان منكر اين قضيه شد كه خانم ها حسادت نمي كنند ، قطعا خانم ها حس حسادت گونه اي دارند ، اما اين آقايان هستند كه مي توانند با مديريت عالي خود جلوي اين حس ها و عوامل ايجاد شده در حس حسادت خانم ها را بگيرند يا حداقل كم كنند ،

يكي از روشهاي اين است كه مردان به هيچ عنوان حرف ها و نارضايتي هاي طرفين را به يكديگر منتقل نكنند،

به طور مثال آقا نبايد به منزل مادرش برود و بگويد چرا فلان روز در مهماني به همسرم بي محلي كردي ، به جاي رفع مشكل بيشتر به دامن آن آتش زده مي شود ،

به جاي آن بايد با تدبير و ملايمت و ملاطفت و نرمي موضوع رو بررسي كندو با استدلال بگويد به نظر شما چه چيز درست است چه چيز غلط است. سعي كنيد به جاي تعبير خود به بيان حقايق اشاره كنيد . اگر دلايل خوبي براي انجام يا عدم انجام آن داريد به صراحت بيان كنيد . اين گونه مي شود برداشت كرد كه تشويق و ترغيب را جاي گزين تهديد ها كنيد  . مراقب باشيد كه هيچ كدام نبايد حس كنند كه ديگري پشت آنها بد گويي كرده و به قول معروف شما را پر كرده!!!

اگر روزي همسرتان از دستپخت مادرتان تعريف كرد آن را براي مادرتان به صورت اغراق آميز بگوييد ، و اگر هم مادرتان از تميزي و كدبانو بودن همرستان تعريف كرد موضوع را با شرح و وصف زياد براي همسرتان تعريف كنيد.

دعواي مادر و همسرتان بخاطر بدست آوردن قلب و توجه شما است ، بايد جوري مديريت كنيد كه هريك وظايف و جايگاه خود را بداند ، و بداند محبت ديگري منافاتي با محبت شما ندارد.

اگر شما همسر وقتي به سر كار مي رود هروز به زن خود زنگ بزند مسيج بدهد و پيامك عاشقانه بزند و وقتي شب به خانه آمد به مادرش هم زنگ بزند و جوياي احوالش بشود قطعا مشكل و حسادتي پيش نمياد و همچنين مي تواند از مادرشوهر و همسر يك مادر و دختر خوب بسازد.

براي اينكه به مشكل بر نخوريد به اين نكات توجه كنيد :

1-      خانواده ي همسر را عين خانواده ي خود بدانيد.

2-      حتما به خانواده همسر احترام بذاريد.

3-      به هيچ عنوان به خانواده ي همسرتان زياد نزديك نشويد و كل اتفاقات زندگيتان را با انها در ميان نگذاريد.

4-      اين را بپذيريد كه پدر  و مادر همسرتان همچنان والدين همسر شما مي باشد.

5-      سعي كنيد به جاي تشنج بين همر و والدينتان حساسيت ها را از بين ببريد.

6-      سعي كنيد غيبت آن ها را كه از هم مي كنند نشنويد و دقت نكنيد.

7-      اگرچه همسرتان از والدين شما تمجيد كرد آن را حتما در اختيار والدينتان بگذاريد.

8-      با همسرتان زياد تماس بگيريد و جوياي احوالش شويد تا اگر به مادرتان زنگ زديد حس حسادت نكند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ اسفند ۱۳۹۵ساعت: ۱۲:۲۱:۱۸ توسط:افتخار حميدي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :