مركز مشاوره نياوران - مشاوره تلفني و حضوري 26851286 مركز مشاوره نياوران - مشاوره تلفني و حضوري 26851286 .

مركز مشاوره نياوران - مشاوره تلفني و حضوري 26851286

ازدواج


 خداوند متعال همه چيز را جفت آفريد.هدف از ازدواج جفت شدن و كامل شدن است.ازدواج خيلي چيزها را در زندگي كامي مي كند. ازدواج شروع زندگي مشترك و تعامل بين زوجين براي تشكيل خانواده زيباست.
ازدواج موفق چيست؟
 منظور ازازدواج يعني ازدواجي كه منجر به تشكيل خانواده و كانون گرم و پر محبت شود .ازدواج موفق ثمره اش هم موفق و زيباست.ثمره ازدواج موفق فرزندان نيكوست.اگر مي خواهيد بدانيد آيا ازدواج شما موفق بوده دقت كنيد به روابط افراد خانواده و بررخورد آنها با هم اگر با احترام و آرامش بود مسلم بدانيد شما ازدواج موفق داشته ايد . 
اسلام در مورد ازدواج چه گفته؟
 اسلام ازدواج و تشكيل خانواده را بسيار كار نيكويي ميداند.اسلام در مورد ازدواج چنين مي گويد: وقتي بحث ازدواج پيش مي آيد دقت كنيد دو طرف و دو خانواده بايد هم كف باشند. 
يعني از هر لحاظي مثل سطح خانواده ها ، شخصيت ها ف فرهنگ ها و نقطه نظر ها  و ديدگاهها ي زندگي با تفاهم و رفاقت پيش رود و درصد آمار طلاق حتي الامكان كاهش يابد.
چند نوع ازدواج داريم؟
 ازدواج دايم:
 در اين نوع ازدواج كه به صورت رايج بوده زوجين متعهد مي شوند كه تا موقعيكه در قيد حيات هستند در كنار هم باشند و يا رو غمخوار يكديگر بوده و با تشكيل خانواده همواره حامي فرزندان خود باشند . اين نوع ازدواج جز بهترين نوع ازدواج هاست.
ازدواج موقت:
 ازدواج موقت كه اصطلاحا به آن صيغه مي گويند . در اين نوع ازدواج صيغه محرميت بين زوجين خوانده مي شود. اين نوع ازدواج معمولا در شرايط خاص پيش مي آيد مثلا براي افرادي كه قبلا ازدواج كرده يا شرايط ازدواج دائم را ندارند . 
ازدواج سفيد يا هم خانگي:
 اين نوع ازدواج در جوامع گوناگون به نام هاي ديگر شهرت دارد . متاسفانه در جامعه ما نيز شايع شده و جوانان به علل گوناگون از اين نوع ازدواج استقبال مي كنند. 
مزاياي ازدواج:
 بزرگترين امتياز ازدواج منحرف نشدن و گرايش پيدا نكردن به سوي انحرافات جامعه و مسائل وسوسه انگيز.وقتي جوانان ما تشكيل خانواده داده و ازدواج كنند حتي الامكان در بيش تر اوقات سعي در حفظ و حراست كانون خانواده مي كنند و اين موضوع خود بخود از انحراف جوان به سوي مسائل جاري جامعه مي كاهد. 
چرا جوانان در جامعه امروزي زياد مايل به ازدواج نيستند:
 ازدواج جوانان به علل گوناگون كاهش يافته كه به چند مورد آن اشاره مي كنيم.
مسائل مادي از قبيل تجملات فراوان در مزاسم هاي ازدواج ، تهيه مسكن و حداقل هاي مورد نياز براي ازدواج 
زياده خواهي ها و چشم و هم چشمي ها ي رايج در مملكت ما و علي الخصوص در اين نوع مراسم ازدواج 
يكي از علل مهم انزجار جوانان اين است كه اكثرا شاهد ازدواج هاي ناموفق و ناكام اطرافيان ، دوستان و نزديكان خود بوده اند و اصطلاحا ترس از ازدواج پيدا كرده اند. 
مشكلات ازدواج:
 ازدواج بسيار شيرين و مطبوع است ولي بايد با تحقيق و تدبير اوليه انجام شود تا خداي نكرده مشكلات بعد از آن بوجود نيايد. زوجيني كه با فكر و مشاوره و تحقيق كامل ازدواج مي كنند اكثرا زندگي هاي خوب و پر آرامش دارند. طبيعي است كه دو نفر از دو خانواده و تربيت متفاوت با فرهنگ هاي مختلف ممكن است با مسائلي روبرو شوند كه البته اگر انتخاب درست باشد اين مسائل حتي الامكان كم مي شود . 
سن ازدواج:
 در علم سن خاصي براي ازدواج تعريف نشده البته گاها سن دختر 22 و سن پس ر را 27 مي دانند.كه اين  يك فرضيه قديمي است.آنچه مسلم است در نسل هاي مختلف اين رنج سني متفاوت بوده مثلا در نسل قبل سن ازدواج بسيار پايين تر بود كه مناسب اوضاع و احوال آن روزها بود.منطقي اين است كه سن  خاصي براي ازدواج قائل نشويم و اين تعريف را براي سن ازدواج بپذيريم كه هر گاه جوان آمادگي پذيرفتن مسئوليت خانواده را در خود ديد آن وقت بهترين  زمان براي ازدواج او مي باشد كه اين پذيرش مي تواند توسط كارشناسان امر ازدواج نيز مشخص گردد. 
به اميد ازدواج هاي موفق

مركز مشاوره نياوران -مشاوره تلفني رايگان 26851286


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۱۰:۲۷ توسط:افتخار حميدي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :